Posted by on Luty 21, 2017

Czy wiesz, że najlepiej uczy się fotografii poprzez omawianie własnych prac ze specjalistami, osobami obiektywnymi, innymi fotografującymi oraz oglądanie prac różnych osób i poznanie ich warsztatu pracy?

Wszyscy o tym wiedzą, a jednak nawet osoby fotografujące zawodowo miewają problem z poddaniem swoich prac ocenie innego specjalisty. Ja też mam ?

Dlaczego?
Boimy się krytyki nas samych, a w naszych pracach widzimy cząstkę swojej duszy, prawda?
Warto w takim momencie uświadomić sobie, że czym innym są konstruktywne rady, czym innym opinie różnych osób, a czym innym krytyka nas samych.

Oto kilka powodów, dla których warto omawiać zdjęcia ze specjalistą:
1. Specjalista oglądając Twoje fotografie może Ci wskazać kierunek, w którym warto podążać.
Obiektywnie zasugeruje, co warto poprawić, a co jest dobre. Ponieważ od lat pracuje nad materiałem fotograficznym, łatwiej mu dostrzec w zdjęciu takie elementy, na które sam nie zwróciłbyś/łabyś uwagi.

2. Oglądając własne zdjęcia nie jesteśmy obiektywni. Każda fotografia ma dla nas emocjonalne zabarwienie, swoją historię, twarz ukochanej osoby. Możemy nie zauważyć wielu drobiazgów.

3. Rozmowa z innymi fotografującymi i specjalistami może pomóc dostrzec fakt, że warto np. spojrzeć na dany obiekt, miejsce, osobę z innej perspektywy.

4. Najpełniej fotograficznie rozwija oglądanie fotografii innych ludzi w życzliwej atmosferze, która inspiruje wszystkich uczestników.

Dzielmy się sowimi pracami z ludźmi życzliwymi, obiektywnymi, z innymi pasjonatami. Powodzenia w nauce

Jeśli potrzebujesz takiej rozmowy o Twoich pracach w życzliwej, kameralnej atmosferze, zapraszam na ArtPozytywne warsztaty lub konsultacje indywidualne (również przez Skype)
Zapraszam Cię na ArtPozytywne najbliższe Warsztaty fotograficzne w Gdańsku – tu o nich przeczytasz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz