Przejdź do treści

Warsztaty kosmetyków naturalnych

EkoPozytywne Warsztaty kosmetyków naturalnych

Poziom nauki: I podstawy
Miejsce: Zielona Pracownia, ul. Mazowiecka 7d Gdańsk Niedźwiednik
Termin dorośli: zostanie podany wkrótce 10.00 – 14.00 (4h-4,5h)
UWAGA: w przypadku grupy zainteresowanych osób (powyżej 4 osób), ustalam dogodny dla Was termin i typ przygotowywanych kosmetyków. Organizuję również kameralne zajęcia (Gdańsk i okolice) w ramach wieczorów panieńskich, spotkań rodzinnych, zajęcia indywidualne.
Liczba miejsc dorośli: 5 (wolne 5 miejsca)
Koszt:  (obejmuje koszt opakowań i kosmetyków, które zrobisz i zabierzesz ze sobą do domu) – cena zmienna, zależna od zaplanowanych kosmetyków

Prowadząca warsztaty: Katarzyna Maczyszyn (biotechnolog, fitoterapeuta, aromatrapeuta, fotograf).

warsztaty kosmetykó naturalnych fitoterapia Katarzyna Maczyszyn Zielona Pracownia
 • Zastanawiałaś się kiedyś nad tym, jak długo sklepowy kosmetyk może stać na Twojej półce? Rok, dwa lata, czasem nawet dłużej. Jako fitoterapeuta i biotechnolog wiem, że niewiele jest produktów, które są dobre dla naszej skóry i równocześnie mają taką trwałość, jak produkty „sklepowe”.
 • Czy zdarza się Twojej skórze reagować podrażnieniem lub alergią na produkt z drogerii czy marketu? Mnie często się to zdarzało. Nie mogłam sobie poradzić z zapaleniami skóry na twarzy po różnych wypróbowywanych produktach.
 • Czy wiesz, czego unikać w kupnych kosmetykach, a może te z dobrym składem są dla Ciebie za drogie? Doskonale to rozumiem.

Jest jeszcze jedna ważna kwestia, o której niestety często zapominamy lub nie zdajemy sobie z niej sprawy. „Półkowe” produkty bardzo często narażają nasze otoczenie na zniszczenia. Niszczą również biofilm Twojej skóry i włosów, a nawet potrafią wpływać negatywnie na mikrobiom (zdrowe bakterie) wewnątrz Twojego ciała, szkodzą Twoim bliskim i domowym zwierzętom.
Kiedy korzystasz z naturalnych kosmetyków, chronisz siebie i środowisko naturalne nie wprowadzając do niego substancji szkodliwych dla przyrody. Domowe kosmetyki naturalne są w pełni biodegradowalne i bezpieczne dla dorosłych, a nawet dla Twoich zwierzaków, gdy po raz kolejny zechcą zlizać z Ciebie świeżo wtarty balsam 😉 Możesz też w ten sposób lepiej zadbać o zdrowie Twojego dziecka.

Wykonanie domowych kosmetyków lub maści nie jest wcale takie trudne i pracochłonne, jak mogłoby się wydawać. Gdy się wie, co z czym i jak łączyć, cała operacja zajmuje kilka, kilkanaście minut, szczególnie jeśli zmywarka pozmywa za Ciebie zlewki i łyżki.

Podczas warsztatów, poza dużą dawką wiedzy o ziołach, kwiatach, olejach, glinkach i innych półproduktach, które często masz na swoich półkach, zrobimy razem kilka naturalnych kosmetyków, które zabierzesz ze sobą do domu.
To wszystko zajmie nam około 4 godzin (zwykle mamy problem z zakończeniem rozmowy i „gotowania” 😉 ). Będzie to czas spędzony pracowicie w miłym towarzystwie innych pozytywnych osób.

warsztaty kosmetykó naturalnych fitoterapia Katarzyna Maczyszyn Zielona Pracownia

Co wyniesiesz z warsztatów? Za każdym razem inne przepisy (grupa może wybrać) i informacje:

 1. Dowiesz się, jakie związki w kupnych kosmetykach są naturalne i korzystne, a jakie nie.
 2. Poznasz właściwości olejów i nauczysz się dobierać je do Twojego rodzaju skóry.
 3. Odkryjesz właściwości otaczających nas ziół/owoców/ziołowych octów.
 4. Nauczę cię, czym jest macerat/tynktura/napar/hydrolat/odwar i razem przygotujemy na ich bazie np. praktyczny tonik, żel do mycia twarzy lub żel do higieny intymnej.
 5. Opowiem Wam, co to są naturalne detergenty i saponiny, oraz gdzie ich szukać. Zrobimy razem np. szampon w kostce, w płynie lub inny kosmetyk myjący
 6. Zdradzę Ci, czym są emulgatory potrzebne do wykonania kremu i balsamu. Pokażę Ci te, które są naturalne i zdrowe. Dowiesz się, czym jest emulsja o/w i w/o, czym różnią się kremy, maści, masła do ciała, balsamy w kostce oraz balsamy do ust. Zrobimy razem np. krem do twarzy, żel nawilżający lub maść leczniczą, balsam do ciała
 7. Będziesz mogła zobaczyć i użyć naturalnych pigmentów, z którymi przygotujemy np. kolorowe i odżywcze błyszczyki, pomadki ochronne w słoiczku lub sztyfcie, mydła glicerynowe
 8. Jeśli wystarczy nam czasu, pomówimy też o tym, jak w domu wyczarować swoje własne, naturalne perfumy i dezodoranty. Opowiem, jak je komponować, mieszać i jaką formę wybrać dla siebie.
 
warsztaty kosmetykó naturalnych fitoterapia Katarzyna Maczyszyn Zielona Pracownia

Zapisy:

Jeśli jesteś zainteresowany/a udziałem w  EkoPozytywnych warsztatach kosmetyków naturalnych  – Zielone Laboratorium, napis do mnie na maila (kontakt@maczyszyn.pl). W mailu napisz proszę, jakie kosmetyki chciałabyś razem z nami zrobić. Jeśli masz więcej pytań i wolisz rozmowę niż pisanie – mój telefon: 696-640-641 (proszę o sms – oddzwonię)

Uwaga: warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie pełnej wpłaty za warsztaty. Po mailowym uzgodnieniu, możliwa jest wpłata 200 zł zadatku, a pozostałą kwotę uregulujesz na 2 tygodnie przed zajęciami. W tytule przelew proszę wpisać WARSZTATY KOSMETYCZNE, wpisz termin i słowo rachunek (jeśli ma być wystawiony – jeśli dane do rachunku/faktury nie będą podane w dniu płatności, zostanie wydrukowany paragon bez NIP i późniejsze wystawienie faktury będzie niemożliwe).

Skip to content